Zirgkopība

Vēsturnieki droši vien teiktu, ka zirgi Tērvetē ir bijuši kopš neatminamiem laikiem. Visu šo laiku zirga loma tērvetnieka dzīvē ir nepārtraukti mainījusies. No neaizvietojama palīga dažādos darbos zirgs pamazām ir pārtapis par ienākumu avotu, partneri sportā, līdzdalībnieku izklaidēs, vai vienkārši par labu draugu. Jāsecina, ka sadarbība ir bijusi sekmīga, jo zirgs ir iekarojis stabilu vietu AS “Agrofirma Tērvete” logo.

Ar Tērvetes zirgaudzētavas dibināšanu 1964. gada 18. novembrī sākās pāreja no darba zirgu audzēšanas uz sportam piemērotāku zirgu audzēšanu. Kopš tā laika ir pagājuši 50 gadi, pa šiem gadiem ir piedzīvotas dažādas pārmaiņas. Zirgu skaita ziņā svārstības ir bijušas iespaidīgas. Maksimālais zirgu skaits zirgaudzētavā bija 1990. gadā – 590 zirgi. Kopš tā laika zirgu skaits ir tikai samazinājies. Ja runājam par zirgu kvalitāti, tad jāsaka, ka tā gan ir manāmi uzlabojusies. Ne velti zirgaudzētavai piešķirti Zemkopības ministrijas apbalvojumi: 1996. gadā zirgaudzētava kļuva par konkursa Sējējs laureātu (par sasniegumiem šķirnes zirgu ciltsdarbā), 2001. gadā zirgaudzētava saņēma diplomu  kā valsts lielākā zirgaudzētava, par ieguldījumu zirgkopības selekcijas attīstībā.

Šobrīd zirgaudzētavā zirgu skaits ir ap 30.

Tērvetes zirgaudzētavā gaidām ikvienu, kurš vēlas savu brīvo laiku pavadīt zirga mugurā. Gaidām interesentus gan ar priekšzināšanām, gan iesācējus. Privāto zirgu īpašniekiem ir iespēja pie mums izmitināt savus zirgus (zirgu viesnīca).

.